Alexa sıralamasını iyileştirme kılavuzu

Alexa rank yükseltme

Birçok insan bize soruyor: Alexa Rank’ımı nasıl geliştirebilirim? Bu metriğin sizin ve işletmeniz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Genel bir ölçüm olarak, potansiyel reklamverenler, yatırımcılar ve ortaklar Alexa Rank’ınızı arayacak ve işletmenizin değerini değerlendirmek için bir yöntem olarak kullanacaktır. Bu nedenle, rütbenizdeki iyileştirmeler gerçek bir dolar yapabilir ve kuruş da karınızı etkiler.

Alexa’da yeni olan veya Alexa Rank’a yabancı olanlarınız için – web’deki diğer sitelere göre sitenin performansının (sizin veya rakibinizin) hızlı bir özetini sağlayan tek bir ölçümdür. Buna odaklanmadıysanız, işinizin değerini ve görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak için elinizden geleni yapmıyor olabilirsiniz. Sonuçta, sitenizin web üzerindeki yetkisi Alexa Rankınız olarak çevrilmiştir.

Ancak, sitenizin Alexa Rank’ını nasıl geliştirebileceğinizi açıklamaya başlamadan önce bir adım geriye gitmeliyiz. Alexa Rank’ın yapısını anlamak önemlidir, böylece onu nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi anlayabilirsiniz.

Başlayalım.

Alexa Sıralaması nedir?
Alexa Sıralamanız, sitenizin diğer tüm sitelere göre ne kadar popüler olduğunu tahmin  ediyor . Alexa Sıralaması şu soruyu yanıtlıyor: Diğer tüm sitelere kıyasla sitem nasıl? Sıralama göreceli bir ölçü olduğundan, sitenizin sırasının yalnızca o sitenin trafiğine değil, aynı zamanda diğer sitelerdeki trafiğe bağlı olduğunu da unutmayın.

Alexa verilerini nasıl alıyor?
Alexa, tüm dünyada milyonlarca insandan oluşan geniş bir trafik veri paneline sahiptir. Bu örneklemden elde edilen verilere dayanarak, Alexa İnternetteki tüm sitelere gelen ziyaretçi sayısını tahmin ediyor. Sahte veya spam trafiğini tanımlamanın ve atmanın yanı sıra önyargıları düzeltmeyi içeren karmaşık bir hesaplama. Veri bilimcilerimiz bu işte en iyisidir ve sunduğumuz verilerin gürültü ve insan olmayan verilerden arındırıldığından emin olurlar, böylece işiniz için en iyi kararları verebilirsiniz.

Alexa Rank nasıl hesaplanır?
Her gün, Alexa son 3 ay boyunca günlük ortalama ziyaretçi ve sayfa görüntülemesini tahmin ediyor. Son 3 ay içinde en fazla ziyaretçi ve sayfa görüntüleme kombinasyonuna sahip site # 1 sıralamasında bulunur. En az olan site 30 milyon civarında bir yerdedir. Ölçüm panelimizde hiç kimse son 3 ayda bir siteyi ziyaret etmediyse, o site için hiçbir rütbe yoktur.

Bir siteye gelen ziyaretçilerin sayısı Alexa Sıralamasını nasıl etkiler?
Bir siteye gelen ziyaretçilerin sayısını rütbeye göre işaretlerseniz, şuna benzer bir şey görünür:

Grafiğin başında Google.com vardır, bu da çok sayıda ziyaretçi alır ve 1 numaradır. Google.com gibi, arsanın “başındaki” siteler, diğer uçtaki “uzun kuyruk” üzerindeki sitelere kıyasla çok fazla trafik alıyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, dağılımın şekli nedeniyle, uzun kuyrukta bir siteye gelen ziyaretçi sayısındaki çok küçük bir değişimin, sıralamada büyük bir değişiklikle sonuçlanmasıdır.

Bununla birlikte, grafiğin başına ne kadar yaklaşırsanız, o kadar fazla ziyaretçi bir sıraya yükselir. Bir var  kocaman  bir siteye trafikte fark bir site 200 sıralanmış karşı 10 sırada yer aldı.

Daha doğru bir Alexa sıralaması alma
daha almak için  doğru  Alexa Rank Alexa üzerinde sitenizin ölçümlerini tasdik edebilir. Sertifikalı metrikleri olan siteler, veri panelimizdeki bilgilere dayanarak tahmin edilmek yerine doğrudan Alexa tarafından ölçülen ölçümlerini içerir. Sitenizin ölçümlerini onaylamak daha doğru bir sıralama sağlar, ancak daha iyi bir sıralama değil! Sertifikalı Site Metrikleri’nin başka birçok avantajı vardır , ancak daha doğru bir Alexa Rank bunlardan sadece bir tanesidir.

Peki, nasıl daha iyi bir  Alexa derecesi elde  edersin ?
Alexa Rankını yükseltmene yardımcı olacak birkaç taktik var:

Hedef kitlenize gerçek değeri sağlayan, sık sık güncellenen ilgi çekici, orijinal içerik üretin . Bu motivasyondan kaçan içerik, sadık izleyiciler oluşturmaz. Okuyucular kaynakları değerli ve bilgilendirici bulduklarında gelecekteki içerikle ilgilenirler ve potansiyel olarak müşteriye dönüşen yeni ziyaretçiler sunarak ağları arasında bağlantı kurarlar . Kaliteli içerik, Google gibi arama motorları tarafından da ödüllendiriliyor; bu da son kullanıcı için daha hızlı yanıtlar almak için adımlar atıyor.

Web sitenize bağlantı vermek için daha fazla alakalı siteye ulaşın. Aksi halde gelen linkler olarak bilinen bu taktik, arama motorlarının nişinizi açıkça tanımlamasına yardımcı olur ve ayrıca sitenizin güven ve kalitesini arttırır. Başka bir deyişle, yetkili gelen bağlantılar (iyi performans gösteren sitelerden) kendi sitenize güvenilirlik kazandırır. Bu taktik ilgi çekici, orijinal içerik üretilerek desteklenmelidir, çünkü kalmak istemiyorlarsa neden sitenizi ziyaretçileri hedef almalı?

Dahili bağlantılar ise bir sayfadan diğerine yönlendiren ya da sitenize gönderen bağlantılardır. Bunlar yararlıdır çünkü ziyaretçileri web sitenizde (örn. Web sitesi navigasyonu) yönlendirir, alakalı ve ilgili içerikle meşgul tutarlar. Ayrıca , ana sayfa bağlantınızın altındaki bir arama motorunda görünen alt bağlantılar olan site bağlantılarına da katkıda bulunurlar . Fakat yine de, birinci sınıf içerik oluşturmak, herhangi bir iç bağlantı stratejisiyle el ele gider; bu nedenle, ürettiğiniz içeriğin ziyaretçilerinizle alakalı ve değerli olmasını sağlayın.

Sonuç olarak, hem gelen hem de dahili bağlantılar arama motorlarının sitenizin içeriğini anlamalarına ve ziyaretçiler için ne kadar değerli olduğunu belirlemelerine yardımcı olur. Ancak, çevrimiçi stratejinizin önemli bir bölümünü oluştururken, uygun şekilde bağlantı kullanmanız gerekir. Aşırı bağlantı, sitenizin güvenilirliğini veya okunabilirliğini azaltabilir ve arama motorları tarafından cezalandırılabilir.

İlgili özellik: Rakip Backlink Checker

Rakiplerinize trafik çeken anahtar kelimeler bulun ve sitenizi onlar için optimize edin veya bu anahtar kelimeler için PPC kampanyaları satın alın. Küçük bir anahtar kelime araştırması yaparak, izleyicilerinizin ne aradığını ve nasıl olduğunu anlayabilirsiniz. Bir anlamda, anahtar kelime araştırması, müşterilerinizin dilini ihtiyaçları ve istekleri bağlamında konuşmayı öğreniyor. Gelen Pazarlama Ajanları , anahtar kelime yerleştirme stratejisinin 5 parmağı üzerinde, sitenizdeki doğru alanları seçerek hedef anahtar kelimelerinizi yerleştirmenize yardımcı olacak mükemmel bir bilgi sunumu yaptı .

İlgili özellik: Anahtar Kelime Zorluk Aracı

Rakiplerinizin pazarlama stratejisini anlayın ve ne işe yaradığını öğrenin. Rekabeti analiz etmenin önemli olmasının birkaç nedeni var , ancak özet olarak rekabetçi bir analitik, kendi site analitiğinizi içeriğe sokuyor. Böylece, hangi ölçümlerin önemli olduğunu, hangi stratejilerin işe yaradığını (sizin ve rakipleriniz için) daha net bir şekilde anlamanızı sağlar ve endüstri trendlerini tanımlamanızı ve tahmin etmenizi sağlar. Tüm bu açılar, genel stratejinizi bilgilendirmeye yardımcı olur ve pazardaki konumunuzu olumlu yönde etkileyecek daha bilinçli iş kararları almanıza izin verir.

İlgili özellik: Rekabet Analizi Araçları

Web sitenizdeki SEO en iyi uygulamalarını takip edin. SEO, zamanınızın ve dikkatinizin önemli bir kısmını hak eden çok önemli bir stratejidir. Ancak SEO sadece web sitenizin tanıtımını ve görünürlüğünü geliştirmekle ilgili değildir. Ayrıca, sitenizi markanızla arabirim oluşturmak için kullanan müşterileriniz için daha iyi hale getirmekle de ilgilidir. İyi bir kullanıcı deneyimi olmadan müşterilerinizi elinizde tutma veya dönüştürme konusunda çok az ümitiniz var.

İlgili özellik: SEO Denetim Aracı

SEO hakkında bilgi edinmek için sayısız kaynak var, ancak Alexa, Gelişmiş planımızın bir parçası olarak anahtar kelime araştırması, rekabetçi analiz ve web analitiği araçlarını içeren bir Pazarlama Yığını sunuyor . Arama motoru sıralamalarını, kullanılabilirliğini, sayfa performansını, geri bağlantı vermeyi ve daha fazlasını nasıl geliştireceğiniz konusunda özel talimatlar alacaksınız.

2 thoughts on “Alexa sıralamasını iyileştirme kılavuzu

  1. Alexa’nın arama motorları üzerinde ki etkisi tartışılır fakat kıyaslama açısından kesinlikle referans alınması gerektiğini düşünüyorum. Yazınız kıymetli olmuş, ellerinize sağlık.

Bir yanıt yazın