Google Translate mi Yandex Çeviri mi?

Google Translate mi Yandex Çeviri mi?

İnternet üzerinde kullanabileceğiniz Türkçe-İngilizce veya farklı diller arasında çeviri yazılımları konusunda son yıllarda Yandex çeviri en az Google Translate kadar popüler bir yapı oluşturmaya başlamıştır. Her iki uygulama da gayet pratik bir şekilde kullanma avantajı ve gerçeğe yakın bir şekilde çeviri avantajı sağlarken, bugün kullanıcılar arasında da hangisinin seçilmesi konusunda bir muallak yaşanmaktadır. 

Google Translate Avantajları Nelerdir?

Google Translate platformunu kullanmak istediğinizde, Yandex çeviri yazılımını kullanmak istediğiniz gibi ayrı bir web sayfasına giriş yapmanız gerekmemektedir. Aslında Google Translate uygulamasının kullanılması için de sunulmuş ayrı bir web sayfası yer alsa da Google Chrome yazılımı üzerinde direkt olarak arama satırına Google Translate yazdığınızda arama sayfası üzerinde size çeviri bölümü gösterilmektedir. 

Google Translate

Google Translate uygulaması üzerinde İngilizceden veya farklı dillerden Türkçeye ya da Türkçeden farklı dillere çeviri gerçekleştirebilirsiniz. Yazmak istediğiniz metinler konusunda mikrofon yani sesli okuma imkanı kullanabilir. 5000 karaktere kadar yazı girişi yapabilir, doküman ekleme işlemi gerçekleştirebilir, yaptığınız çevirileri kaydedebilir veya topluluk ile paylaşabilirsiniz. 

Yandex Çeviri Avantajları Nelerdir?

Google Translate çok uzun yıllardır kullanılan ve bilinen bir uygulama olmakla birlikte Yandex çeviri de yine son yıllarda popüler bir yapı oluşturmuştur. Avantajları açısından incelendiğinde de Yandex çeviri sayesinde 98 farklı dil için eş zamanlı çeviri yapılması gibi bir fırsat bulunmaktadır. Metinlerin yazılması sırasında bazı ipuçları alınması veya fonetik anlamda yani gramer anlamında destek alınması gibi noktalar yer almaktadır. 

Yandex Çeviri

Kendi web sayfası üzerinde veya yine Yandex tarayıcısı üzerinde Yandex çeviri uygulaması çok pratik bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca yine Yandex sayesinde 10 bin karaktere ulaşacak şekilde metin girişi yapabilir, sesli giriş yapabilir, ekran klavyesi kullanabilir veya yazım hatalarının otomatik şekilde düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

Ek olarak Yandex çeviri üzerinde web sitesi üzerinden metin ekleyebilir, belge çeviri isteyebilir veya görsel ekleyerek çeviri talep edebilirsiniz. Ayrıca Yandex giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra yapmış olduğumuz çevirileri görebilir ve arşivinizi kontrol edebilirsiniz. Direkt olarak web sitesi çeviri aracı, belge çeviri aracı veya görsel çeviri aracı kullanabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın