Büyük sitelerde reklam fiyatları

Türkiye’nin en büyük sitelerinde özellikle de haber sitelerinde reklam vermek için fiyatların ne kadar olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Artık çağımız internet ve teknoloji çağı olduğundan firmaların görmezden gelmesi ya da uzak kalmasını düşünemeyeceğimiz internet medyasında reklamlarınızın olması, firmalarınızın tanıtımlarının yayınlanması yazılı basının çok daha üzerinde tanıtımınızı sağlayacaktır. İnternete reklam verme fiyatları, firmaların bireysel reklam almaları ile kurumsal reklam ajanslarının reklam fiyatları arasında büyük fark vardır. Örneğin Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden biri olan yenisafak.com.tr‘de ya da cumhuriyet.com.tr‘de reklam vermeyi düşünüyorsunuz ve arayıp reklam departmanıyla görüştünüz. Size verilen reklam fiyatı 1500+KDV şeklinde olacaktır. Diğer büyük sitelerde de reklam verme fiyatları bireysel reklam veren müşteriler için reklam ajanslarına verilen fiyatların çok çok üstündedir. Kurumsal SEO danışmanları ile bağlantı kurarak büyük sitelerde daha uygun fiyata reklam verebilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük haber siteleri

 1. Hurriyet.com.tr
 2. Milliyet.com.tr
 3. Sozcu.com.tr
 4. Mynet.com
 5. Haberturk.com

Büyük haber sitelerinden tanıtım yazısı ya da advertising içerik yayını için anlaşmamız bulunmaktadır. Bu haber siteleri hem otoriter (DA yüksek), hem çok fazla hiti olan hem de geçmişi olan (Site yaşı fazla) olan sitelerdir. Backlin alındığında sitenizi anahtar kelimenizde yükseltebilecek sitelerdir.

Bizim reklam ve tanıtım yapabildiğimiz siteler:

Büyük haber siteleri tanıtım yazısı fiyatları 2019
 • Yenişafak.com
 • Haberler.com
 • Milligazete.com.tr
 • Gazeteduvar.com.tr
 • Beyazgazete.com
 • Sondakika.com
 • Gercekgundem.com

Satın almak ya da fiyat bilgisi için benimle İLETİŞİM kurun.

Reklam siteleri de firmaların çokça tercih ettiği reklam alanlarıdır. Örneğin en popüler reklam aracı Google Adwords‘tür. Adwords’n içinde yüzlerce reklam firması da yer almaktadır. Siz A firması ile anlaştığınızda, reklamlarınız yine Google reklam kodlarının olduğu sitelerde gösterilebilir. Böyle durumlarda üreticilerden ucuz alınan ürünlerin aracılar tarafından pahalı fiyatlarla pazarcıya ulaştırılması ve tüketicinin bu ürünleri çok pahalıya alması gibi bir durum ortaya çıkıyor. Araya aracı reklam firmalarının girmesi hem Adsense yayıncılarının az kazanmasına hem de Adwords reklam verenlerinin reklamlara daha fazla para ödemesine neden olabilmektedir. Burada özel bir anlaşması olan firmalar kârlarını alırken, Google ve reklam yayıncısının da paylarını alınca müşteri için külfet de artmış olacaktır. Türk firmaları da çok fazla olmasa da vardır. En ünlü Türk reklam firması Reklam Store‘dir. Bu reklam şirketi ile mecbur kaldığım için birkaç ay çalışmıştım. Reklam kazanç tablosuna baktığınızda göreceksiniz. Tıklama başına 3 Kuruş vermiş. Buradaki kazancınızdan bir de %18 KDV kesiliyor. Yaklaşık 2 ay kadar kullandığım reklamlara bu süre içinde 10.813 kez tıklandı. 9 milyon 392 bin 705 kez görüntülenen reklamlardan 313.33 TL kazanç sağladık. Ancak bu kazancın bir de KDV’sini ödeyeceğiniz yüzde 18 oranında. Peki aynı tıklama ile Google’den ne kadar kazanabiliyorum? Aynı tıklama için o dönem Google’den 3500 TL’nin üzerinde kazanç sağlayabiliyordum. Zaten iki ayın sonunda Google Adsense kullanmaya yeniden başladım. Bu yüzden mecbur kalmadıkça kimseye Reklam Store ile çalışmasını tavsiye etmiyorum.

Reklam9 da yine Google ile çalışan güzel bir firmadır. Biz de geçtiğimiz yıllarda bu firma ile çalıştığımızdan, Reklam9’u önerebilirim sizlere de.  Google Adsense‘den bir artısı daha vardı o dönem. Reklam sayınız daha fazlaydı ancak artık Google bireysel yayıncılar için de reklam sayısı sınırını kaldırdı. bununla ilgili yazımızdan Google’nin yeni reklam politikaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İnternette web sitemin reklamını ücretsiz nasıl yaparım diye soranlar ve buna kafa yoranların çok fazla oluşu, bu konuya da kısaca değinmemizi zorunlu kılıyor. Reklam vermek iki şekilde farklılık arz ediyor. Birincisi sitenizdeki ürünleri başkalarının duymasını sağlamak için yapacağınız reklam. Diğeri ise sitenizi arama motorlarında yükseltmek için yapılan reklamdır. İlki için sitelerin değeri, orotitesi çok önemli değil. Çok fazla kişiye ulaşmak için her türlü reklam yapabilirsiniz. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullananların, kazançlarını artıracağını söyleyebilirim. Instagram reklamları ile elinizdeki ürünleri kolay yoldan satabilirsiniz. Bunun için ödeme yapmanıza gerek yoktur. Sadece bir hesap açarak bir kaç hafta kaliteli içerik paylaşımı ile erişim oranınızı artırarak ürün satışına başlayabilirsiniz. Paylaşımlarınızda popüler etiketleri de kullanmayı ihmal etmeyin. Eğer backlink için reklam düşünüyorsanız her siteye sitenizin bağlantısını eklemeyin. Seçkin ve kaliteli siteleri tercih edin. Bunun da birçok yolu var. Otoriter backlink alma ile ilgili konumuzu inceleyebilirsiniz.

Büyük sitelerde reklam fiyatları

Site açıp da bu siteyi nasıl değerli, gözde bir siteye dönüştürebilirim diye soranlar, bir site nasıl popüler hale getirilir diye ısrarla mesaj gönderenler var. Bunun cevabı biraz karmaşık aslında. Çünkü zaten herkesin amacı sitelerini ya da sosyal medya hesaplarını popüler hale getirmek. Geçtiğimiz günlerde seçim sabahında bir twitter hesabında gördüğüm paylaşım bile bunu doğrulamıştı. Herkes Muharrem İnce’nin gece boyunca neden ortalarda görünmediğini #incenerede tag’ı ile tartışırken bir bayan kullanıcı da yatağın üzerinde uygunsuz bir fotografını paylaşmış. Fotografın altına da “#incenerede bakın sabaha kadar uyumadım gözlerim yaşla doldu” yazmış. Diğer kullanıcılar bu kişinin amacını hemen anlamışlar ve biri aynen şöyle yazmıştı. “Herkes ne derdinde, sen de erişimi artırma derdindesin” diyen kullanıcı her Türk evladı gibi, bayanın kullanıcının amacını hemen anlamıştı. Yani dolayısıyla internet sitesi açmanın ve sosyal medya kasmanın amacı bir şeyler kazanmaktır. Bu da sadece bir çalışma ile elde edilecek bir şey değildir.

Uygun fiyata reklam vermek için

Türkiye’nin en büyük sitelerinde reklam yapmak isteyenler için bir yol gösterebilirim. Birçok web sitesi ile toplu anlaşmalar yaptım. Sizin bireysel olarak reklam alırken ödeyeceğiniz meblağın çok altında fiyatlara reklamınızı yayınlayabiliyorum. Ücretsiz reklam alan siteleri araştırmak yerine gerekten de otoriter, herkes tarafından bilinen, bol hitli legal sitelerde ücretli reklam almanızı öneririm. Tüm reklam fiyatları için benimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanı Necmettin Kar

Büyük sitelerde reklam fiyatları&rdquo hakkında 2 yorum

 1. Merhaba
  Yenişafak ve Haberler.com için fiyat rica edebilir miyim ?
  Büyük haber siteleri dışında teknoloji siteleri varsa onlar işin de fiyat rica edeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir