SEO hizmeti nedir?

SEO hizmeti nedir

SEO hizmeti, arama motorlarında yapılan kullanıcı aramalarının sonuçlarında, yani SERP alanında ilk sırada çıkabilmek içinyapılan çalışmaların tümüdür. SEO hizmetleri ucuz bir hizmet değildir. Şirketler SEO hizmeti için aylık hatrı sayılır miktarlarda bütçe ayırırlar. SEO çalışmaları ya da SEO hizmeti olarak ifade bulan bu işlemler içinde neler vardır?

SEO hizmeti bir arama motoru optimizasyonu çalışmaları bütünü olsa da, bunları sadece arama dış etkenler üzerinde yapılan çalışma olarak göremeyiz. SEO hizmeti için hem sitenin kendisi ile hem de siteye gelecek referans linklerle ilgili bir çalışma yapılması gerekir.

SEO hizmeti nelerden oluşur?

Kurumsal SEO Danışmanları tarafından icra edilen SEO hizmetlerinde hangi kategorilerde hizmet verildiğini ayrıntıya girmeden maddeler halinde açıklayalım.

SEO için ön çalışma

SEO öncesinde sitenin tüm linkleri içeride ve dışarıda, kontrol edilir. Gelen backlinklerin değerleri konusunda inceleme yapılarak, zarar verebilecek olan backlinklerin etkilerinden vazgeçilir.

SEO raporu çıkarılır

Özellikle iç SEO da dediğimiz, site ile ilgili bir rapor çıkarılır. Bu raporda siteniz açılış hızından, sitedeki optimize gerekliliğine kadar bir çok konu göz önünde bulundurulur.

SERP sıralamasındaki kelimeler tespit edilir

Firmalar, anahtar kelimeler konusunda bilgi sahibi olmayabilir. Sitede yazılan makaleler ve hakkında yayınlanan haberler o siteyi farklı kelimelerde SERP’te gösterebilir. Ancak bu kelimelerden habersiz olan firmalar rekabeti daha fazla olan kelimelere yoğunlaşıp başarı sağlamakta zorlanabilir. Bu yüzden arama motoru pozisyon sorgusu yapılarak sitenin en zengin anahtar kelimeleri tespit edilmelidir.

Rakip analizi çıkarılır

Sitemize rakip olabilecek siteler çıkarılır ve u sitelerin yaptığı SEO çalışmaları, alınan SEO hizmetleri irdelenir. Sitemizdeki eksikler daha belirgin bir biçimde göz önüne serilir.

Backlink analizi yapılır

Siteye gelen referans linklerin kaliteleri sorgulanır. Bilgisizce yapılan çalışmalardan kalmış çöp linklerden kurtulmamız gerekir. Referans linkler anahtar kelime yoğunluğuna dikkat edilerek oluşturulmuş makaleler içinde açık olarak yayınlanır.  Linklerin doğal görünürlülüğü çok önemlidir.

SEO hizmeti SEO kurumsal uzmanından alınır

Kurumsal SEO Uzmanları ile çalışmak, alacağınız SEO hizmetinin aşarı ile sonuçlanmasının ilk şartıdır. Siz de SEO hizmeti alma düşüncesindeyseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın