Google AdSense nasıl alınır?

google-adsense

Google AdSense dünyanın en büyük online reklam ağıdır. Google bünyesinde olan ve insanlara kazandıran AdSense için sitelerinizin öncelikle Google reklamlarını yayınlamaya uygun olması gerekir.

AdSense nasıl çalışır?
Google tarafından geliştirilen online reklamcılık AdSense ile çok farklı boyutlara taşındı. İnsanların internetten para kazanmasının önünü açan sistem için bir web sitesi sahibi olmanız gerekiyor. Google sizin sitenize ekleteceği bir kod ile reklamverenlerin reklamlarını sizin sitenizde online olarak gösterir. Reklamlar metin ya da resim reklamları olabileceği gibi gif ya da video şeklinde de olabilir. Reklamverenlerden reklamın kalitesine göre farklı tutarlarda reklam ücreti alındığından, sizin sitenizde görünecek reklamların da her bir türünden farklı miktarda para kazanırsınız.

AdSense’in çalışma şekli 3 adımda açıklanmıştır:

1. Reklam alanlarınızı kullanılabilir hale getirirsiniz
Google tarafından oluşturulan reklam kodlarını sitenize ekleyerek reklamların tıklanması başına (TBM) kazanç sağlarsınız.

2. En yüksek ödemeyi yapan reklamlar sitenizde gösterilir
Adwords ile açık artırma usulü ile çalışan Google, AdSense reklamlarında da sizin en fazla kazanç sağlamanız için en uygun reklamları ziyaretçilerinize gösterir.
3. Ödeme alırsınız
Türkiye’deki AdSense kullanıcıları 200 TL’ye ulaştıklarında kazançları her ayın 21’ine hesaplarına yatırılır.

Google AdSense’ye Kaydolma

AdSense’e nasıl kayıt olabilirim? sorusunu soranlar için vereceğimiz link üzerinden kayıt yaparak, sitenizin Google yetkilileri tarafından incelenmesinin ardından siz de bir AdSense müşterisi olabilirsiniz. Google ekibi başvurunuzun ardından size olumlu ya da olumsuz olarak bir hafta içinde sönüş sağlayacaktır. Google AdSense‘ye kayıt için tıklayın..

Bir yanıt yazın