AdSense gelirinizi yüzde 15-25 oranında artıracak tüyo

Google AdSence gelir artırma çalışmaları için binlerce lira ödemenize gerek kalamdan AdSense kazancınızı artırabilirsiniz. Google gelirini artırma yolları genel olarak madde madde anlatılan ve maddeleri anlayabilmek için binlerce kelimelik makaleleri okumanızı gerektirebilir.

Google kazancınızı artırmak için bizim önerimiz Reklam Ağları ile ilgili mini bir düzenleme olacak. Google Reklam Ağları, Google Adwords ağının da içinde olduğu yüzlerce reklam ağının içinde olduğu bir modül. Bu modüle girebilmek Google tarafından konan bazı şartları sağlamanız gerekiyor. Siz de reklam şirketi kurarak uygun yazılımınızla Google reklam ağlarında yer alabilirsiniz. Reklam ağlarına şirketlerin girme amacı Google’nin yayıncılarına reklam yayınlatmak.

Google yayıncılarına verilen TBM oranını düşürerek, yayıncılar üzerinden milyon dolar kazanan reklam ağları var. Özellikle TR ifadesinin yer aldığı reklam ağları sizi bir yayıncı olarak sömürmenin derdindedir adeta. Siz fark etmeseniz de Google AdSense hesabınız üzerinden paralarınızı gizli gizli yürüten bu reklam ağlarından kurtulmanızın zamanı geldi.  Google reklam kazancını artırmak için reklam hesabınız üzerinden TBM (Tıklama Başına Maliyet) oranları düşük olan ağları engelleyebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yolu sizlere anlatmaya çalışacağım.

Google AdSense hesabınıza giriş yapın. Ardından Raporlara girerek. Reklam ağları’na tıklayın. Reklam Ağları görseldeki gibi sıralanır. Hangi Reklam Ağı kaç görüntülemeye kaç tık almış. Kaç tıklamaya ne kadar kazanç sağlamış. Bunları mukayese edin. en az son 3 ayın reklam gelirleri ile mukayese yapmanızı öneririm.

Reklam Ağlarına tıklıyoruz.

Reklam raporlarını ben 30 gün olarak seçtim ama siz en az son 3 ayı görüntüleyin.

Raporları kontrol ettiğinizde en iyi ve istikrarlı gelirin Google Adwords reklam ağından geldiğini görebilirsiniz. Türk yayıncıların reklamlarını en fazla görüntüleyen reklam ağlarından biri Criteo (TR). Bu ağa çok dikkat edin. Google Adwords ile kıyasladığınızda ne kadar görüntüleme almış? Bu görüntülemeye ne kadar tıklama gelmiş ve tıklama başına (TBM) ne kadar gelir elde etmişsiniz? Bunları kıyasladığınızda Google Adwords’tan daha kötü ise bu reklam ağını engelleyebilirsiniz. Diğer reklam ağlarını da kontrol edin. İşinize gelmeyenleri engelleyin.

6 thoughts on “AdSense gelirinizi yüzde 15-25 oranında artıracak tüyo

 1. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I do not know who you are but definitely you are going to
  a famous blogger if you are not already 😉

 2. Süper blog burada var ama biliyor muydun acaba
  aynı konuları kapsayan mesaj panolarının listesi
  Bu makalede? Gerçekten grubun bir parçası olmak isterdim
  Aynı ilgiyi paylaşan diğer bilgili bireylerden tavsiye alabilirim.
  Herhangi bir öneriniz varsa, lütfen bana bildirin.

Bir yanıt yazın